Padia për shpifje, Paloka paraqet 12 prova për akuzat ndaj Ramës

paloka ramaËshtë zhvilluar ditën e sotme seanca e radhës gjyqësore në Gjykatën e Lartë ndërmjet kryeministrit Edi Rama dhe Kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka.

Në seancën e sotme gjyqësore e cila vjen si rrjedhojë e padisë për shpifje të Kryeministrit Rama ndaj Palokës, ky i fundit përmes avokatit  të tij Ivi Kaso ka paraqitur 12 prova që sipas tij provojnë akuzat e ngritura nga PD për lidhje me krimin të shefit të qeverisë.

Në këtë seancë si Rama ashtu edhe Paloka nuk kanë qenë prezentë duke u përfaqësuar në gjykatë përmes avokatëve të tyre. 

Vijon…

Authors

*

Top