TE REKOMANDUAR articles

[Watch] Annabelle: Creation (2017) Full Movie Online

Annabelle: Creation (2017) Director David F. Sandberg. Producer Peter Safran, James Wan. Production Company New Line Cinema, Atomic Monster. Release August 3, 2017 Country United States of America. Language English. Runtime 109min Genre Thriller, Horror. PLAY MOVIE DOWNLOAD Synopsis Watch Annabelle: Creation (2017) Full Movie Online Free. ‘Annabelle: Creation’ is a movie genre Thriller, was

Kush kërcënon me TV?

Nga Luca Chianca Nje hetim i RAI 3 mbi Agon Channel dhe Kalivaçin. Në një emision që flasin ish-drejtues italianë te Agon Channel, ministri Damian Gjiknuri, kryeministri Edi Rama, pronari i A1 Report, Carlo Bollino, ish-zv.ministri italian i tregtisë së jashtme, Adolfo Urso, Simona Ventura, Alessio Vinçi dhe shumë personazhe. Ja zbulimet për median shqiptare. 

Tre kandidatë në garë për votën e të pakënaqurve në Tiranë

Nga Aleksandra Bogdani/BIRN Gjergj Bojaxhi, Sazan Guri dhe Arben Tafaj nisin garën për bashkinë e Tiranës, por alternativat e tyre rrezikojnë të eklipsohen nga tangoja politike mes kandidatëve të PS dhe PD.  Gjergj Bojaxhi, një politikan lakonik dhe i përmbajtur po hyn në garën për Bashkinë e Tiranës me optimizëm dhe vendosmëri. Nga zyra e tij

Një shtrëngatë e përkryer bëhet gati në Maqedoni

Nga Matt Robinson/Reuters Banorët shqiptarë të rrugës “Pero Ilievski” në Kumanovën e përzier etnikisht akuzojnë për padrejtësi, duke thënë se ishin thjesht pionë në një betejë më të madhe politike dhe se po përdoreshin për të zhvendosur vëmendjen nga telashet e vetë qeverisë. Kundërshtarët kryesorë të Gruevskit brenda shumicës maqedonase po ashtu kërkojnë përgjigje, duke

Ja si duket sot Lagja e Trimave në Kumanovë

Pamje të tmerrshme në Lagjen e Trimave në Kumanovë, pas përleshjeve dyditëshe. Rrugët e lagjes me shtëpi të rrënuara, dëme të mëdha, por edhe banorë me lotë në sy që nuk mund të shohin shtëpitë e tyre.  Një pjesë e tyre akoma nuk kanë mbërritur, për shkak ishin strehuar në vende më të largëta. Pamjet

A ka SHIK-u gisht në sëmundjen e Rugovës?

Nga Shefqet Dibrani  Gjykata Speciale të hetojë vdekjen e Rugovës! Këtë pistë hulumtimi edhe në “puçin” politik brenda LDK-së duhet ta ketë parasysh Gjykata Speciale, e cila për të zbardhur alibitë misterioze brenda LDK-së, duhet të kërkojë ekzaminimin toksik edhe të mbetjeve mortore të dr. Ibrahim Rugovës, ashtu siç i bënë palestinezët me Jaser Arafatin,

Kufiri Shqipëri-Kosovë, një shteg për kontrabandën e cigareve dhe ilaçeve

Bashkim Shala, BIRN Megjithëse policia e Kosovës zotëron kamera termike dhe foto-aparatura moderne, dhjetra banorë nga Kukësi çajnë vijën e gjelbërt të kufirit për të kontrabanduar cigare, ilaçe, municione dhe produkte kozmetike. Përgjatë vijës së gjelbërt të kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës, shtigjet e rrahura nga këmbësorët dhe gjurmët e kafshëve tradhtojnë kontrabandën që lulëzon

Shtetarët bëjnë pensionet e tyre… 1000-1500 dollarë, për popullin pensione 100 $

Shtetarët dhe politikanët shqiptarë, prej 23 vitesh po vazhdojnë të krijojnë privilegje shërbimesh dhe pagesash për veten e tyre. Kur është fjala për që kanë lidhje me kërkesat jetike të popullit si rritje pagash, ndarje banesash sociale, rritje ndihme ekonomike, rritje pensionesh invaliditeti, për ulje çmimi energjie, uji, ushqimesh, transporti, librash, shkollimi, ilaçesh etj., ata

Vdekje përgjatë itinerarit ballkanik

Në prill, humbën jetën 14 vetë në Maqedoni nga një tren. Por, ky s’është i vetmi rast. Në 12 muajt e fundit, kanë vdekur 30 vetë në rrethana të ngjashme. Ishte errësirë, rreth orës 22.30, pak kilometra para stacionit të trenit të qytezës Velesh në jug të kryeqytetit të Maqedonisë, Shkup. Një grykë e ngushtë,

Top