Debate dhe Ceshtje articles

Balla tregon proçes-verbalin e arrestimit të Arben Ristanit

Balla tregon proçes-verbalin e arrestimit të Arben Ristanit

Partia Demokratike kërkon me ngulm dekriminalizimin e Parlamentit dhe Adminsitratës Publike, ndërsa deputeti socialist, Taulant Balla, i është përgjigjur kësaj kërkese me një deklaratë.   Ai ka publikuar një proçes-verbal që tregon arrestimin e deputetit të PD, Arben Ristanit në 1994.   Në atë kohë Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve ka qënë në postin e

BE: Hetim i plotë për çështjen e deputetëve Doshi dhe Frroku

Bashkimi Europian rifreskon qëndrimin ndaj çështjes “Doshi”, duke theksuar si prioritetin kryesor zbatimin e plotë dhe pa kompromis të ligjit.  ‘I kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet e fundit përsa i takon rastit të deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku’,- thotë Brukseli. – Ajo çfarë ne presim është një proces i shpejtë, tërësor dhe i pandërprerë,

Këshilli i Mandateve shqyrton nesër kërkesën e Prokurorisë për Frrokun

Nesër Këshilli i Mandateve do të shqyrtojë kërkesën e Prokurorisë, në lidhje me arrestimin e Frrokut për vrasje në Belgjikë. Thuhet se Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetit do të shqyrtojë të dielën kërkesën e Prokurorisë për dhënien e autorizimit për arrestimin e deputetit Mark Frroku, i cili akuzohet për një vrasje të ndodhur në

Cështja “Doshi”, Basha: Hetimet të bëhen të plota, të japin përgjigje para drejtësisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj vendimit të Prokurorisë së Përgjithshme për të kërkuar arrestimin e deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, duke thënë se nëse nuk largohet kryeparlamentari Meta, e vërteta rreth historisë së atentatit nuk do të mësohet kurrë.   Në një deklaratë për mediat nga selia e Partisë Demokratike,

Berisha vazhdon me akuzat: Një nga Ministrat, 200 telefonata me persona me precedent penal

Gjatë një deklarate për mediat ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi se një zyrtar i huaj i është shprehur se një ministër i qeverisë Rama ka kryere 200 telefonata me persona të cilët kanë precedentë penal në shtetin e huaj. Sipas Berishës për momentin nuk mund të japë më shumë detaje, por kur të vijë koha e

Top