Prokurori articles

Historia e drogës me avion mbyllet me 7 të pandehur

Historia e drogës me avion mbyllet me 7 të pandehur

Efektivi i policisë, Marenglen Ymeraj, sipas prokurorisë konsiderohet si pika e kontaktit mes baxhanakut të tij, Saimir Bajrami dhe personave që kanë siguruar sasinë prej 300 kilogramësh kanabis, që do të trafikohej nga plazhi i Divjakës drejt Italisë. Zbardhet roli i të pandehurve dhe takimet e Bajramit dhe baxhanakut të tij me pilotin italian në

Pafajësia e Arben Frrokut, nesër Prokuroria dërgon dosjen në Apel

Prokuroria ka dalë kundër vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për vendimin ndaj Arben Frorkut.   Ky i fundit është shpallur i pafajshëm nga Krimet e Rënda, ndërsa Prokuroria është kundër këtij vendimi.   Mësohet se nesër Prokuroria do të dërgoj në Gjykatën e Apelit dosjen e Arben Frrokut. Ajo do të apelojë për

Kërkesa e Prokurorisë, Frroku: S’kam asnjë njoftim, vazhdoj detyrën time

Deputeti Mark Frroku reagon pas kërkesës së Prokurorisë në Kuvend për arrestimin e tij, pasi akuzohet për dëshmi të rreme. “Ende nuk kam marrë njoftim zyrtar për çështjen. Jam i qetë dhe vazhdoj detyrën time si deputet”, mësohet të jetë shprehur Frroku. Prokuroria i kërkoi ditën e sotme leje Kuvendit për të arrestuar dy deputetët

Tom Doshi mbërrin në prokurori. Sot përballja e dytë me Durim Bamin

Deputeti Tom Doshi mbërriti në orën 09:00 për të pestën herë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për një tjetër ballafaqim me Durim Bamin, personin që deputeti pretendon se është porositur për eliminimin fizik të tij. Ndërkaq një ditë më parë rreth dy orë përballë Tom Doshit, Durim Bami ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet duke

Cështja Doshi, Kryeministri Rama paraqitet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij lidhur me akuzat e bëra në drejtim të tij nga ish-deputeti socialist Tom Doshi. Rama është thirrur në prokurori si një njohës i cështjes. Prokuroria ka ftuar të dëshmojë edhe ish -kryeministrin Berisha, lidhur me deklaratat e

Çështja Doshi, Tahiri në prokurori për të dhënë dëshminë e tij

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahir ndodhet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij lidhur me akuzat e bëra në drejtim të tij nga ish-deputeti socialist Tom Doshi. Tahirin është thirrur në prokurori si një njohës i cështjes. Prokuroria ka ftuar të dëshmojë edhe ish -kryeministrin Berisha, lidhur me deklaratat e

Akuzat e Doshit, Berisha: Nëse më thërrasin në Prokurori, do të shkoj me kënaqësi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se do të shkojë me kënaqësi në Prokurori, nëse do të thirret për të dëshmuar në lidhje me çështjen e deputetit Tom Doshi.   Ai e ka bërë këtë deklaratë para mbledhjes së grupit parlamentar, duke mohuar të ketë një thirrje nga Prokuroria.    “Nëse më thërrasin në Prokurori për

Vjedhja e BSH, Prokuroria kërkon 55 vite burg për 10 ish-punonjësit

Prokuroria, ditën e sotme ka kërkuar 55 vite burg në total për 10 ish-punonjës të Bankës së Shqipërisë.  Gjykata e Tiranës, në seancën e kaluar, pranoi kërkesën për gjykim të shkurtuar të bërë prej 10 nga 15 ish-punonjësit e BSh të cilët akuzohen për shpërdorim detyre, të cilët me veprimet apo mosveprimet e tyre kanë ndihmuar

Top