OKSIGJEN articles

Streaming Movie The Mummy (2017)

The Mummy (2017) Duration 110 mins Genre Thriller, Action, Adventure. In Cinemas June 6, 2017 Language العربية, English. Country United States of America. Plot For The Mummy Movie ‘The Mummy’ was released in June 6, 2017 in genre Thriller. Alex Kurtzman was directed this movie and starring by Tom Cruise. This movie tell story about

Watch and Download Full Movie Get Out (2017)

Get Out (2017) Director : Jordan Peele. Writer : Jordan Peele. Producer : Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. , Sean McKittrick, Jordan Peele. Release : February 24, 2017 Country : United States of America. Production Company : Blumhouse Productions, QC Entertainment, Monkeypaw Productions. Language : English. Runtime : 104 min. Genre : Mystery, Thriller,

Streaming Full Movie Rings (2017) Online

Rings (2017) Director : F. Javier Gutiérrez. Producer : Walter F. Parkes, Laurie MacDonald. Release : February 1, 2017 Country : United States of America. Production Company : Paramount Pictures, Vertigo Entertainment, Macari/Edelstein, Parkes+MacDonald Image Nation, Waddieish Claretrap. Language : English. Runtime : 102 min. Genre : Horror. ‘Rings’ is a movie genre Horror, was

Watch and Download Movie Before I Fall (2017)

Before I Fall (2017) Duration 98 mins Genre Mystery, Drama, Thriller. In Cinemas March 2, 2017 Language English. Country United States of America. Plot For Before I Fall ‘Before I Fall’ is a movie genre Mystery, was released in March 2, 2017. Ry Russo-Young was directed this movie and starring by Zoey Deutch. This movie

“Njeriu me gisht”, statuja më e shtrenjtë në botë

“Njeriu me gisht” statura e të famshmit Alberto Giacometti, është cilësuar si skulptura më e shtrenjtë në botë. Skultura u shit nga shtëpia e ankandeve “Chreistie’s” në Nju Jork, me një çmim prej 141.28 milionë dollarë. Kjo statujë bronzi e gjatë një metër e 77 centimetra në fillim është vlerësuar me 130 milionë dollarë. Statuja

Çfarë studiojnë të pasurit?

Nëse bëheni milioner, nuk do t’ju duhet diploma. Këta janë të dhënat më të fundit që vijnë nga një studim mbi profesionin e njerëzve më të pasur në botë. Në studimin e “Approved Index” ku janë marrë parasysh të dhënat për 100 njerëzit më të pasur të botës, rezulton se shumica e tyre nuk kanë

Piktura e Picassos shitet mbi 179 milionë dollarë

“Algerian Woman” apo “Grua Algjeriane”, vepër e artistit Pablo Picasso, u shit për  179 milion e 365 mijë dollarë, një shifër rekord në New York. Piktura e artistit spanjoll kështu u bë vepra më e shtrenjtë e artit e shitur në ndonjë ankand. Akoma nuk është i njohur emri i pronarit të ri të kësaj

[Streaming] I Do… Until I Don’t (2017) Full Movie Free

I Do… Until I Don’t (2017) Director Lake Bell. Producer Lake Bell, Miranda Bailey. Production Company – Release September 1, 2017 Country United States of America. Language English. Runtime 90min Genre Comedy. PLAY MOVIE DOWNLOAD Synopsis Watch I Do… Until I Don’t (2017) Full Movie Online Free. Movie ‘I Do… Until I Don’t’ was released

Gjithnjë e më shumë peshq vdekjeprurës në Adriatik

Një nga peshqit më helmues në botë, Fugu, është zënë nga një peshkatar në afërsi të Dubrovnikut. Bëhet fjalë për një lloj peshku jashtëzakonisht helmues, konsumi i të cilit shkakton paralizë dhe vdekje. Kapja e këtij lloji peshku u vërtetua edhe nga Instituti për oqeanografi dhe peshkim në Split, që thekson se helmi i tij

I zhgënjyer nga politika, voton Lionel Messin

Partia Konservatore në Britaninë e Madhe ka fituar bindshëm zgjedhjet parlamentare të së enjtes, duke mundësuar që Kryeministri David Cameron të formojë qeverinë e re, pa pasur nevojë për koalicion si në mandatin e kaluar.Një fitore në këto përmasa nuk pritej, megjithëse pakënaqësia në popull është shumë e madhe. Pikërisht kjo pakënaqësi bëri që një

Top